Hétvégén ellátogattam Berlinbe, a NUMISMATA börzére. Soha nem voltam még ilyenen, egyrészt kíváncsi voltam, bővíti a látókörünket, színesíti a világunkat, másrészt szeretnélek megóvni is titeket attól, hogy ebbe „fektessetek” kellő tudás nélkül.
Elmagyarázom hol van érdekellentét vevő és eladó közt, mi erre ebben a világban a megoldás és még játékot is kínálok!
.
Nézd meg ezt videós formában több képpel illusztrálva:
Ha nem szeretnél lemaradni a hasznos újdonságokról, akkor kattints ide és iratkozz fel a Youtube csatornámra!
.
Ez rossz befektetés
Aki követte a csatornám, az láthatta, hogy mutattam már saját gyűjteményből származó hiperinflációs bankjegyeket például. És ha ismered Dávid munkásságát, tudod, hogy neki is van hasonló.
.
Mi ezt nem azért vettük, ha beszélhetek Dávid nevében, mert nagy megtérülést vártunk tőle éveken belül, hanem mert szeretjük a történelmet, szeretünk tanulni belőle és jó ennek egy kis darabkáját birtokolni. Ez tehát nem befektetés, nem termel cash flow-t számodra, inkább egy szenvedély, egy hobbi. Amit lehet normális keretek közt tartani.
A videóban találsz még kicsit bővebben több érvet is arra, miért ne „fektess” numizmatikába.
.
Érdekellentét és megoldás
Te mint vevő minél jobb minőségű, tartásfokú terméket szeretnél venni, alacsony áron. Az eladó pedig igyekszik felbeszélni a portékája értékét. Sokan estek abba a hibába, hogy tapasztalat nélkül vásároltak érméket, amiről aszt gondolták hogy egy adott tartásfokúak, de lényegében átverték őket.
Ezért hozzáértők elkezdték hitelesíteni ezeket az érméket, aztán betették egy erre a célra alkalmas műanyag tokba. Mutatok példát:
.
Így alakult ki a PCGS és NGC minősítés. Ezek a legismertebbek. Miután egy adott érme minősítve van, arról már nem lehet hazudni, sem a vevőnek, sem az eladónak. Sok kereskedő pont ezért nem szereti az ilyen „tokozott” érméket, természetesen tisztelet a kivételnek.
.
Felajánlás
Most, hogy közzétettem a videót és cikket, felajánlom, hogy elkészítek még egy videót, ami elmagyarázza hogyan kell beküldened az érmédet minősítésre. Ezt meg fogom csinálni és beteszem a videó alatti leírásba, ha egy hét múlva eléri a videó a 300 lájkot. Ez jelzi majd számomra, hogy érdekel titeket a dolog.
.
Játék!
És még egy játékot is rendezek, néha szoktam 🙂 A videó végén megosztott képen egy római kori arany érme látható. Tippeld meg és írd be a videó alá kommentként, hogy mennyi euróért árulták ezt az érmét Berlinben!
Egy hét múlva megnézem ki találta el először vagy ki tippelt legpontosabban és a szerencsés nyertes egy legalább fél órás személyes konzultációt nyer velem. Segítek a pénzügyi problémádban, ha van. Előre is sok sikert kívánok mindenkinek ehhez!
.
Remélem hasznos volt számodra ez a cikk! Ha így van, kérlek támogasd a munkámat annyival, hogy megosztod másokkal is, követed a Facebook oldalam, feliratkozol a Youtube csatornámra vagy a hírlevelemre itt.
>
Katt ide és nézd meg ezt a cikket videós formában is!Kérdezz bármit a Telegram app-on keresztül!Csatlakozz a Facebook oldalhoz, hogy ne maradj le semmirol!
Pertinax alig 3 hónapig volt császár, ezért amúgy is keveset nyomhattak belőle, szóval valószínűsítem, hogy igazi ritkaság – feltételezve, hogy valódi.
Az én tippem 49501 EUR.
– feltételezve, hogy valódi. ez nem gagyi piac itt minden valódi, itt nem a ritkááább stílusú lukakák vásárolnak…
Ilyen erővel festményt se vegyél, se más műtárgyat. A numizmatikához komoly tudás kell. Aki ÉRT hozzá, az tud is keresni vele.
És én is ezt mondtam, ne vegyél ilyet tudás nélkül.
A tippem kb: 450 Euro.
Azt hiszem kidobálom az Apafi dukátjaimat!
Támogatom! Cak kérlek ne felejtsd el közölni pontosan hova dobáltad őket…hadd szedegessem fel mint lajikus galamb a tiszta búzát. 🙂
A tippem 75Eur.
420 euro
Tipp: 90 000 EUR
Megkérdezhetném, hogy ki és milyen tippel nyert, illetve mennyi volt az ára az érmének?
Ha nincs facebook-od: A numizmatikás játék nyertese Horváth Kristóf, gratulálok! Nagyon sok tipp érkezett 12-től több százezer euróig, ezt az érmét 40 ezer euróért, vagyis bő 13 millió forintért árulták!
Köszönöm a választ! Akkor annyira nem is lőttem mellé. Online numizmatikai árveréseken 35-50e EUR között kelt el, megcéloztam a felső árat.
érmék, papírpénzek tokban : PCGS, PMG, AI-CANG Guarranty PCG ezek nemzetközileg elfogadott garanciát adnak, növelve az érme és bankjegy árát, annak eredetiségi BAR codos tanusítványával, leolvasod a codot leolvasóval és beköpi a megfelelő weboldal a bankjegy, érme történetét, ki gradelette-ez is érdekes lehet ha híres emberé volt, mikori, hányadik nyomtatott példány, és eredeti. a tokok ezt jelentik bankjegynél, az AI-CANG Guarranti az pedig a tokon a sorszám alatt közli a bankjegy ebből a típusból hanyadik nyomtatott példány…ismeretet illik úgy közölni, hogy tudod aki elolvassa el is hiszi…cikketek számos baromsága között ez is égbekiáltó, ugyanis a PCGS, PCG, és PMG guarranty az ANA kezdeményezésére jött létre…az AI-CANG a távol-keleti hamisítások miatt….
HERITAGE AUCTION USA, HERITAGE AUCTION ASIA CHINA-HONG KONG lot-ok és darab bankjegyek , érmék NUMISBIDS ezek nagyon jók…a maastrichti börzék is, hadd ne soroljam, de van eladói szövetsége is numizmatikusoknak, aki ennek tagja garanciát vállal az eladott tétel eredetiségére, tagja a világ lopott bankjegyeket felkutató NDA-nak ami sorszám alapján keresi a lopott bankjegyeket…magyarországon Nudelman úr kivételével Európa és Világ kompatibilis eladó-numizmatikai boltos nincs..ő ANA tag is-tehát gyűjtőtárs. igaz ő nem kínai bankjegyeket gyűjt mint én…
teljesen baromság ha azt mondod, a bankjegyek és érmék hitelesítése azok ipari méretű hamisítása miatt alakult ki…nem másért…másrészt ha numizmatikai terméket veszel tudnod kell mi az, azt általában aki gyűjti az tudja…butaságokat minek beszélni….megtérülés, egy 1717-es svéd riksdollar papírpénz mostanság 50-60 ezer FT csak nálunk inflálódik a pénz, de ennél alacsonyabb vagy magasabb árat nem ér, ugyanis amiről nem tudsz érmék papírpénzeknek van katalógusa, világsztenderd által adott ára…a terméket lehet fullozni, sőt van olyan amiből egy adott országban, nekemis van ilyen csak egy darab van…de attól az ártól többet alig ér–csak árverési le fel szórással..videód semmitmondó ismereteket nem kzlő katymaz…
Egyetértek az előttem hozzászólóval. Tény ,hogy érteni kell hozzá, de a többi butaság. Kár volt megcsinálni ezt a videót !!! Tájékozódni és utána beszélni valamiről, amihez nem értek, nem pedig fordítva. Buta tanácsok és nagyon rossz megközelítés.Tanácsolom, utána nézni a numizmatika szó jelentésének is!!!
Jobban tetted volna, ha fitnes terembe mész Berlin helyett. Ez a minősítésről szóló eszmefuttatás úgy baromság, ahogy van. A riport alany személyes ismerősöm és berlini börzén többször voltam. Úgy beszélsz a numizmatikáról, mint akinek semmi köze nincs hozzá és ez ki is derül. Akinek inflációs bankjegyek lógnak a falán, az maradjon is meg ezen a szinten és ne akarjon másokat numizmatikára oktatni.
Elképesztő butaság az egész cikk és videó. Ilyen az, amikor a dilettantizmus találkozik az üzleti érzék tökéletes hiányával…akinek nincs hozzá kitartása, szellemi kapacitása, érzéke, kedve stb, az valóban ne vágjon bele komoly összegekkel. De hogy rossz befektetés lenne…?! A világ legnagyobb hülyesége amit írtál, barátom. Végigjártam a bankszektor teljes ranglétráját a legfelsőbb szintig, van rálátásom arra a területre is. Mindezt azért írom, mert nem a levegőbe beszélek – Veled ellentétben -, hanem az objektív tapasztalataim birtokában. A numizmatika az egyik legjobb létező, valós, fizikális – és nem virtuális… – befektetés, aminek a hozamai messze-messze meghaladnak minden egyéb konzervatív befektetési formáét. Amennyiben értesz hozzá. Ha nem, akkor viszont inkább gyűjts lepkét a réten hálóval, de legalább ne beszélj csacsiságokat egy olyan területről, amiről szemmel láthatóan lövésed sincs. Tisztelettel: Zomi Szabolcs
Szabolcs! Lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett, de mindenki azzal jön, hogy jó befektetés lehet, ha ért hozzá az ember. Ha nem, akkor legyen hobbi, stb. Ezzel egyet is értünk, te is ezt írod. Ott lehet a gond, hogy kinek mit jelent a befektetés. Számomra azt, ami pénzáramlást termel számunkra. Ha megveszek egy érmét, akkor nyilván én is értem, hogy az értéke és ára emelkedhet, nagyon pozitív a fizikai forma, stb. De termel pénzáramlást azon kívül, hogy 20 év múlva eladom? Csak nagyon kivételes esetekben. Ebből a szempontból nem jó befektetés. Egyébként semmi probléma, megértelek és rendben van, ha nem ért egyet mindenki mindenben. Üdv.: Péter
kérdezhetek valami egyszerűt, ha valamibe mai értékben 3000 Ft-t befektetsz, kb egy olyan összeget, mint egy keretben lévő régipénzetek ér, ott a másik zsenit ábrázoló képen, akkor abból hogy lesz mondjuk 10000 Rt-om csak kérdem….egyébként hiper inflációs bankjegynek is van ára, mondjuk zwei billion reichsmark az már jó kezdet, de ami a falon van sose fog egy hónapon belül fialni….tudás kell hozzá, ne 500 rubelesbe fektess bele de 50-60 db 1902-es kiadásu Badische Bank 100 Mark, 1740-74-ig amcsi koloniális papírpénz—ez is inflálódott baszkikám az is jó darab…..