Nemrég egy Angliában élő magyar hölgy járt nálam pénzügyi tanácsadáson,avagy személyes konzultáción. Az Angliában, Londonban élők körében pedig mostanában népszerű téma a szabadulás az angol font-tól, hiszen az elmúlt években sokat gyengült a BREXIT miatt. De tényleg tovább gyengül a font?
.
Ha szeretnéd, megnézheted videós formában is:
Ha nem szeretnél lemaradni a hasznos újdonságokról, akkor kattints ide és iratkozz fel a Youtube csatornámra!
.
A lakosság rosszul időzít
Az a véleményem, amit már kifejtettem a Patreonos Klubban, hogy a lakosság rosszul időzít. Talán már nem érdemes a font gyengülése miatt megszabadulni tőle.
.
A technikai kép
Kutakodtam és megtaláltam az alábbi ábrát.
.
Ezen jól látszik, hogy az euro/font páros egy sávban mozog és most éppen a sáv tetején vagyunk. A font akkor gyengülne tovább, ha kitörne felfelé ebből a sávból és én technikailag egy visszakorrigálást is várnék tőle. Egyébként technikai alapon gyengülést mutat a chart.
Brandon Brown ábrája az 1999 előtti időszakban a német márkát használta euro helyett és bár a német márka adatok is letölthetőek, az adatok a futures piacról származnak. Idézem: This will produce a different looking chart over the long term as it looks at excess return in sharpe ratio space which is a default feature of futures markets. The manner in which the 3 month rolling futures contracts are linked is relatively complex in order to create a continuous futures time series.
Ezután fogtam az euro/font adatokat és kinagyítottam a BREXIT utáni részt.
..
Ahogy a videóban is kifejtem, be is rajzolom, a fenti három csúcs egy ellenállás vonalat képez és a völgyek is lefelé mutatnak. Mindebből én a font erősödését várnám a következő időszakban. De majd 5-10 év múlva megbeszéljük hogyan történt 🙂
.
Mi a fundamentális kép?
Fundamentális oldalról pedig a világ közvélekedése szerint az euro zóna egy mocsár, és az újabb körös pénznyomtatás tovább rontja az eurot. Ebből a mocsárból száll ki Anglia a BERXIT-tel és ez segíthet a fonton.
.
Remélem hasznos volt számodra ez a cikk! Ha így van, kérlek támogasd a munkámat annyival, hogy megosztod másokkal is, követed a Facebook oldalam, feliratkozol a Youtube csatornámra vagy a hírlevelemre itt.
>
Katt ide és nézd meg ezt a cikket videós formában is!Kérdezz bármit a Telegram app-on keresztül!Csatlakozz a Facebook oldalhoz, hogy ne maradj le semmirol!
Szia!
A 70-es évektől vett grafikonod nem eur/gbp, hanem gbp/eur. Én a https://stooq.com/-ot szoktam használni hosszabb távú grafikonok elemzéséhez. (Szerintem a teteje 1.3 lehet, az alja meg, ha letöri az 1.1-es erős támaszt, akkor paritásig gyengül.)
Üdv.:
Dániel
Miért, „Anglia” talán nem fog pénzt nyomtatni? Végülis lehet. Jól megszedik magukat a brexitnek köszönhetően. Végre nem kell milliárdokat tejelni az EUnak. A buszok oldalán is írták, biztos igaz. 🙂
Egyébként mi a „mocsár” definíciója fundamentálisul, mert a közgazdasági szakszótárakban nem találtam erről információt. Joey a Jóbarátokból is tudott ilyen szakszavakat, pl. „nyomor”, de abba se tudtam túl sok érdemi információt beleképzelni. Legalább vicces volt. 🙂