Sorozatunk tizenkettedik részében arról van szó, hogy miért emelkednek a részvények, ha közben a gazdaság romokban hever? 6 pontot írtam össze.
- Miért vezet a FED monetáris politikája végül katasztrófához?
- Mi a probléma forrása és mit művel ma egy központi bankár?
- Ezért van szükség inflációra és ezt végül Mari néni bánja!
- Ki fizeti meg az infláció árát és hogyan?
- Miért lesz a következő válság elvileg erősebb, mint 2008-ban?
- Miért várható a negatív kamat és miért szeretnének készpénzmentes világot?
- Ez a legnagyobb veszély a bitcoin-ra nézve
- Ez igazolja most a torz befektetési döntéseinket!?
- Lesz-e igazi nagy tőzsde krach 2020-ban? Megmentsék-e a Boeing-et?
- 2020-ban már eleve gazdasági recesszió volt Amerikában? Vírus nélkül is?
- a) Mi várható a gazdaságban és miért átok a dollár az USA-nak?
b) Dollár erősödés, zöld hattyú, defláció is jöhet?
.
Ha szeretnéd, megnézheted videós formában is:
Ha nem szeretnél lemaradni a hasznos újdonságokról, akkor kattints ide és iratkozz fel a Youtube csatornámra!
.
Azt hiszem nem kell magyaráznom, hogy az index V alakban kilőtt. Miért?
.
1 Pénznyomtatás
Az első magyarázat erre az a nyilvánvaló tény, hogy a FED pénzt nyomtat, monetáris lazítás van, kamatcsökkenés, eszközvásárlás. És arra is számít szinte mindenki, hogy ez így is marad. Ezért veszik a részvényeket. Drukkenmiller például szkeptikus azzal kapcsolatban, hogy a FED segítsége működni fog…
Gyakorlatilag a világ összes központi bankja azt mondja, hogy nem akarunk több recessziót látni és mindent megteszünk ennek elkerülésére. A gyerekeink majd ezt butaságnak fogják látni, ha felnőnek és visszatekintenek.
.
2 Nem is a gazdaságot mérjük vele
Az S&P 500 index nem is gazdaságot méri, ezért nem követi le annak alakulását. Inkább a tőzsde szokott függni a gazdaságtól és előre tekint, mi lesz fél év múlva, egy év múlva és azt árazzák be a befektetők. De ma már a tőzsde sokkal nagyobb, és elvált a mögöttes gazdaságtól.
.
3 Az index összetétele
De még ha köze is lenne, az indexen belül eltolódtak az arányok. Gyakorlatilag 5-6 cég teszi ki az index negyedét. Ilyenre nagyon ritkán van példa. Az első 6 cég mérete nagyobb, mint az alsó 280 cég együtt. Mik ezek? Apple Amazon, Google, Microsoft és Facebook.
.
És most a fertőző megbetegedéses helyzetben mit használnak az emberek? Többet lógnak a neten és rendelnek, ez pedig ezeknek a cégeknek biztosan jól jön.
.
4 Vakok vagyunk
Az emberekben benne van a FOMO érzés, nem akarnak kimaradni az emelkedésből. Ezt a ZOOM nagyon jól példázza, hiszen a ZM a Zoom Video Technologies tickerje, amit mindenki elkezdett használni a lezárás alatt. De van egy kínai Zoom Technologies ZOOM tickerrel, ami elektronikai kütyüket gyárt telefonokba. Ez utóbbinak lódult meg az árfolyama igazán 🙂 Sokan nem is nézik igazán mit vesznek, nem vizsgálják meg igazán, tippekre hallgatnak, zoom-ot kell venni, aztán ide jutunk.
.
5 Nem is igazán rajtunk múlik
És van még egy olyan érv, miszerint a kereskedést 80-90%-ban algoritmusok irányítják, bonyolítják.
.
6 Ismétlés
Ezen kívül pedig kicsit ismétlem magam, mert amikor már olyat korrigált egy árfolyam, ahol vonzó lesz a résztvevőknek, akkor elkezdik venni. És a 162-es videóban elmondtam, hogy a részvényeknek csak 8-10%-ot kellene esni, ha kiradírozunk egy évnyi nyereségüket.
.
Mindebből az a tanulság, hogy ne próbálj időzíteni, előrejelezni mindenki tud, de pontosan eltalálni maximum a vak szerencse miatt lehet, konzisztensen eltalálni pedig majdnem lehetetlenség.
Hamarosan folytatom a következő résszel. Gyere vissza és nézd meg!
Remélem hasznos volt számodra ez a cikk! Ha így van, kérlek támogasd a munkámat annyival, hogy megosztod másokkal is, követed a Facebook oldalam, feliratkozol a Youtube csatornámra vagy a hírlevelemre itt.
>
Katt ide és nézd meg ezt a cikket videós formában is!Kérdezz bármit a Telegram app-on keresztül!Csatlakozz a Facebook oldalhoz, hogy ne maradj le semmirol!
Trackback/Pingback